Mi az a manuálterápia Maitland módszere szerint?

A manuálterápia egy fizioterápiás vizsgálati és kezelési módszer, amely fájdalomproblémák, izületi, izom, és idegi problémák megoldására nyújt segítséget. A Maitland manuálterápia kifejlesztése az 50-es évekhez, Geoffrey D. Maitland, (ausztrál) nevéhez fűződik. A módszer tudományos bizonyítékokon alapuló, kifejezetten az egyénre szabott vizsgálódást és ennek eredményére alapozott célzott egyéni terápiát helyezi előtérbe.

Tovább

Egyre több a sportsérülés

A teljesítménysportban a terhelés, az elvárások és a tét folyamatos növekedésével, a szabadidős sport területein viszont a felkészületlenség, a túlvállalás és a nem körültekintően megválasztott sporteszközök használatával magyarázza Dr. Hidas Péter, az Országos Sportegészségügyi Intézet, azaz a „Sportkórház” sebész főorvosa a sportsérülések világszerte, így Magyarországon is folyamatosan növekvő számát.

Tovább

Bárhol a világon lehet dolgozni ezzel a diplomával

A kórházaknak mindmáig nem éri meg fizioterapeutát alkalmazni, pedig a gyógytorna akár bevételt is termelhetne a kórházaknak – mondja a Medical Tribune-nek adott interjúban dr. Horváth Mónika. Az egészségügyi szakmai kollégium mozgásterápia és fizioterápia tagozatának és a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara Fizioterápiai Tanszékének vezetőjével a szakma presztízséről és helyzetéről beszélgettünk.

Tovább

Rectus diastasis – a hasfali izomzat szeparációja

A rectus diastasis az egyenes hasizomok rostjainak szétválását jelenti. Az izom rostok valamilyen külső vagy belső ok miatt, nem képesek tovább megfelelően funkcionálni, a rostjaik szétválnak, mely további problémákat vetít előre. A törzs elülső tartó pillére gyakorlatilag meggyengül. Leggyakrabban terhesség során jelentkezik rectus diastasis, de kialakulásának hátterében egyéb okok is állhatnak. Például genetikailag determinált kötőszöveti gyengeség, nehéz súlyok emelése, túlsúly.

Tovább

Osteoporosis Világnap 2013. október 20.

A csontritkulás napjainkban már nem csak a betegek problémája, hanem gyakorisága és költségei miatt elsőrendű gazdasági és társadalmi kérdés is. Magyarországon ma becslések szerint a népesség tizede, mintegy 900 ezer ember szenved oszteoporózisban, de csak a combnyaktörés szövődményeinek következtében évente 5-6 ezer ember hal meg.

Tovább